EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA – EU Code Week 2021

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów szkół w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. W dniach 18-22 października 2021 w naszej szkole odbyły się wydarzenia  w ramach CODE WEEK POLSKA 2021 czyli TYDZIEŃ KODOWANIA.

Celem wydarzenia było promowanie kreatywnego programowania. Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania nie są domeną informatyków, a narzędziem, które rozwija myślenie, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki. Programowanie stało się obok języka ojczystego i języka obcego – trzecim  językiem, który każdy młody człowiek powinien znać, by rozumieć otaczający świat.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-VIII, a pomagali im uczniowie którzy brali udział w programie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Najmłodsi „Programowali Grę”, poznając jak poprzez zabawę można nauczyć się kodowania. Rozwiązywali dyktanda graficzne, a także z pomocą starszych kolegów i koleżanek mogli „zakodować swoje imię”. Uczniowie klas IV-VIII wykonywali projekty w programie SCRATCH oraz rozwijali swoje umiejętności w programowaniu za pomocą  gier zamieszczonych na stronie www.koduj.gov.pl

Klasa 5b zakodowała  wycieczkę z mapą po naszej gminie. Uczniowie planując drogę, która prowadziła do wyznaczonego miejsca, musieli wziąć pod uwagę zwiedzanie zabytków znajdujących się na trasie. Na koniec wykorzystując skalę przeliczali odległość jaką przebyli podczas zakodowanego spaceru.

Zajęcia przygotowały i prowadziły p. Beata Wójcik i p. Magdalena Gajda.

 


Wróć
    cbk (2)