Konkurs kaligraficzny – etap wojewódzki

W lutym Julia Wydra z kl.VIIc reprezentowała naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie kaligraficznym im. Janusza Korzeniowskiego. W etapie szkolnym, który odbył się w listopadzie należało zapisać słowa Jana Pawła II:  „Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje”. W etapie wojewódzkim zadaniem Julii było napisanie zdania: „Nie ma dobrej odpowiedzi na źle postawione pytanie” (Stanisław Lem).  Na wykonanie zadania przeprowadzonego w formie zdalnej było przeznaczone 90 minut.  Teraz  trzymamy kciuki za Julię, aby reprezentowała naszą szkołę w  etapie ogólnopolskim. Do konkursu uczennicę przygotowywała polonistka p. Agnieszka Rozwadowska.

Praca mogła być wykonana następującymi przyborami: piórem maczanym, piórem wiecznym, brushpenami, pisakami kaligraficznymi  na gładkiej kartce formatu A4 jednostronnie. Do tworzenia inicjałów, iluminacji i bordiur można użyć kolorów (flamastrów, markerów, brushpenów, kolorowego tuszu).  Przy ocenie pracy komisja konkursowa bierze pod uwagę: staranność i oryginalność elementów graficznych, płynność pisma i estetykę połączeń literowych, kompozycję pracy, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, oryginalność ujęcia tematu.

 


Wróć
    cbk (2)