ZABAWA W KODOWANIE

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów szkół w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. W dniach 19-24 października 2020 w naszej szkole odbyły się wydarzenia  w ramach CODE WEEK POLSKA 2020 czyli TYDZIEŃ KODOWANIA.

Celem wydarzenia było promowanie kreatywnego programowania. Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania nie są domeną informatyków, a narzędziem, które rozwija myślenie, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki. Programowanie stało się obok języka ojczystego i języka obcego – trzecim  językiem, który każdy młody człowiek powinien znać, by rozumieć otaczający świat. W zajęciach brali udział uczniowie klas I-VIII.

Klasy V-VI wykonywały ćwiczenia w programowaniu  w programie SCRATCH i na stronie https//code.org/learn w klasach. Uczniowie klas IV zajęły się kodowaniem tańca Europejskiego Tygodnia Kodowania. Odbył się też pokaz programowania robota mBot przez klasy VII i VI, zaś ósmoklasiści uczestniczyli w zajęciach rozkodowywania  kodów QR. Najmłodsi uczniowie z klas  I-III brali udział w ćwiczeniach „Programowanie Gry”, dzięki którym zapoznawali  się z programowaniem poprzez zabawę. Zajęcia przygotowały i prowadziły p. Beata Wójcik i p. Magdalena Gajda.


Wróć
    cbk (2)