Przygotowania do świat i piernikowa akcja w „zerówce”.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym można oderwać się od zgiełku codziennych obowiązków. Również uczniowie naszej szkoły poczuli świąteczną atmosferę  i włączyli się aktywnie w świąteczne przygotowania. W każdej klasie pojawiła się choinka własnoręcznie ubrana przez dzieci. Korytarze zostały przyozdobione świątecznymi dekoracjami. W klasach siódmych odbyły się warsztaty tradycji, na których uczniowie pod okiem florysty p Katarzyny Pszczółki wykonywali bożonarodzeniowe stroiki, z których część została przekazana na kiermasz świąteczny. Na zajęciach plastyki i techniki  wykonywano  oraz ozdoby związane z tematyką zbliżających się świąt.  Przedświąteczna „gorączka” stała się też doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole szybkiej nauki pieczenia pierniczków dla najmłodszych.

Piernikowa akcja miała miejsce 17 grudnia 2019r w szkole i trwała od godziny 9.00. Przedszkolaki pod opieką nauczycieli pobierali naukę wypiekania pysznych, świątecznych pierników . Tego dnia ich sala  zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników a po szkolnych korytarzach unosił się korzenny zapach przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne. Dzieciaki z oddziału przedszkolnego , niektóre po raz pierwszy, poznawały proces pieczenia świątecznych smakołyków. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez panie ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały, mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru. Wspaniałe pierniczki swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich. Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość. Jednocześnie maluchy w sposób miły i praktyczny utrwalały tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy, z upieczonych pierników dzieci przygotowały „piernikowe prezenciki”, które wraz z serdecznymi życzeniami Wesołych Świąt wręczyły dyrekcji szkoły.


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127