Sprzątanie Świata- „Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”

To była już kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata- Polska”. Z tej okazji zachęcaliśmy: podejmujcie działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji  nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd, zużywać kolejnych opakowań, produktów i niszczyć środowiska. Nasza szkoła, podobnie jak w latach poprzednich, aktywnie włączyła się do tej jakże pożytecznej ogólnopolskiej akcji.

Uczniowie klas 4- 8 wzięli udział w MIĘDZYKLASOWYM TURNIEJU EKOLOGICZNYM. Była to dobra okazja nie tylko do mądrej i ciekawej zabawy , ale także do zdobycia wiedzy na tematy związane z ekologią. Celem turnieju było krzewienie kultury i postaw ekologicznych oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią.Turniej odbył się w piątek, 20 września. Przedstawiciele klas zmierzyli się z różnorodnymi wyzwaniami. A były to:

  1. Zadanie „na wejście”.  Uczniowie pokonywali labirynt – drogę do kosza na śmieci ,w myśl zasady: „ Nie rzucaj śmieci na podłogę ani na drogę- miejsce śmieci jest w koszu”.

  2. Zadanie wiedzowe. – odpowiadali na wylosowane pytanie o tematyce ekologicznej

  3. Zadanie literacko – plastyczne- prezentowali rymowanki – hasła związane z mottem tegorocznej akcji :„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” przygotowane wcześniej na kartonie

Wykonanie zadań przez poszczególne klasy oceniło jury: nauczyciele przyrody i biologii oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 7a, drugie- 8a, a trzecie ex aequo- klasy 7b i 8b. Gratulujemy sukcesu zwycięzcom, a  proekologicznej postawy- wszystkim uczestnikom turnieju.

W Międzynarodowej kampanii „Sprzątania Świata 2019” bardzo chętnie wzięli także udział najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności.  Zainspirowane ekologicznymi hasłami akcji klasy młodsze oraz  „zerówkowicze” na zajęciach odbyli rozmowy ze swoimi wychowawcami na temat konieczności dbania o  Ziemię. Wykonali plakaty propagujące ochronę naszej planety oraz hasła nawołujące do troski o najbliższe otoczenie, tak abyśmy mieli piękną i czystą kulę ziemską.  Efektem tych działań było wspólne posprzątanie terenu wokół naszej szkoły.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127