Matematyczne sukcesy naszych uczniów

Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach matematycznych na szczeblu gminnym i ogólnopolskim. Ich celami są: rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Udział w nich pozwala uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki, a ich sukcesy cieszą nauczycieli, rodziców i kolegów. Chcemy się więc nimi podzielić z całą społecznością szkolną …

Do tegorocznych matematycznych  sukcesów możemy zaliczyć 2 miejsce Pawła Piaseckiego z kl. 8 a w kategorii klas 7-8 oraz 3 miejsce Piotra Woźniaka z kl. 5b.w kategorii klas 5-6,  w X Gminnym Konkursie Matematycznym, który  odbył się 14 maja 2019r w Mazowszanach.

Nasi uczniowie jak co roku próbowali swoich sił w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, który został przeprowadzony w marcu. W tym szczególnie wymagającym umiejętności logicznego myślenia konkursie na 22 uczestników z naszej szkoły wynik bardzo doby otrzymał Jakowienko  Jakub (4a), a wyróżnienia  zdobyli Paweł Piasecki i Julia Nogaj z klasy 8a.  Uczniów do konkursów matematycznych przygotowywały p. Anna Gaca i p. Ewa Bednarczyk.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127