W 15. rocznicę Dnia Flagi – bieg o flagę

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel- serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Uczniowie: Antonina Rokita, Borys Grzyb, Andżelika Nowocień, Przemysław Walczak, Natalia Kramek, Filip Latos to zwycięzcy szkolnego Biegu o Flagę 2019, który tradycyjnie został zorganizowany w przededniu  Święta Flagi.

Maj rozpoczynają trzy bardzo ważne, następujące po sobie święta: Święto Pracy, Święto Flagi oraz Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w klasach młodszych w przededniu Święta Flagi biegu, w którym zwycięzcy otrzymują jako nagrodę polską flagę. W tym roku obchodziliśmy 15. rocznicę ustanowienia Święta Flagi, a 26 kwietnia 2018r odbył się nasz szkolny Bieg o flagę, którego celem było nie tylko uczczenie święta 2 maja – Dnia Flagi i propagowanie postaw patriotycznych,  ale również upowszechnianie biegania, jako zdrowej formy aktywności fizycznej.  Rangę biegu zawsze podnosi wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz krótka powtórka z historii symboli narodowych,. którą w tym roku przygotowały uczennice z klasy 2a, pod opieką wychowawcy p. Angeliki Chmielewskiej. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji sportowej czuwał nauczyciel wychowania fizycznego p. Artur Kupiec, który na wstępie  przedstawił reguły obowiązujące podczas biegu. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, obiecując, że będą uczciwie walczyć i dobrze się bawić. Przyszedł wreszcie czas na rywalizację między przedstawicielami wszystkich klas I – III. Walka o zwycięstwo,  oraz  główną i wyjątkową nagrodę biegu – biało-czerwoną flagę, była bardzo zacięta. Nie dziwi więc, że podczas zawodów dało się odczuć  wiele emocji… Mimo tego uczniowie rywalizowali w duchu zasad fair play. Wszyscy chętni mieli okazję sprawdzić swoje możliwości fizyczne. Mistrzowie w nagrodę otrzymali z rąk dyrekcji szkoły flagi narodowe. Najlepszymi biegaczami i biegaczkami w klasach 1-3 zostali: w klasach pierwszych:Antonina Rokita (Ia) i Borys Grzyb (Ia), w drugich Andżelika Nowocień (IIa) i Przemysław Walczak (IIc), a w trzecich Natalia Kramek (IIIa) i Filip Latos (IIIa)

Wszystkim zwycięzcom i startującym w tym pięknym biegu serdecznie gratulujemy.
Za przygotowanie imprezy odpowiedzialny był koordynator klas młodszych p. Alicja Krakowiak, we współpracy z p. Angeliką Chmielewską oraz p. Arturem Kupcem.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127