Dzień Kobiet w naszej szkole

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć wyjątkową atmosferę.  W tym roku nie było akademii, ale  każda klasa  świętowała to sympatyczne marcowe święto na swój sposób, a klasowe samorządy prześcigały się w pomysłach na atrakcyjny sposób spędzenia Dnia Kobiet.

Dzień Kobiet w klasach pierwszych był bardzo uroczyście obchodzony. Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni.  Swoim wychowawczyniom i koleżankom wręczyli kwiaty. Dziewczynki zostały obdarowane drobnymi upominkami. Oczywiście były też życzenia i tradycyjne  „ Sto lat”. Potem wspólnie pod opieką wychowawczyń  pani Anni Szymczyk i pani Wiesławy Rzepeckiej uczniowie wyjechali do Centrum Zabaw w Radomiu. Dzieci bawiły się w basenie z kulkami, zjeżdżały na zjeżdżalniach, skakały na trampolinie, jeździły różnymi pojazdami, grały w bilard i bawiły się w kącikach zabaw tematycznych. Wzięły również udział w warsztatach manualnych, podczas których, samodzielnie wykonały balonowe laleczki i pięknie je ozdobiły. Dodatkowo chętnym dzieciom animatorzy malowali buźki i zaplatali kolorowe warkoczyki. Imprezę zakończono wspólnym drugim śniadaniem. 8 marca – Dzień Kobiet spędzono wyjątkowo i radośnie.

Klasa Vb świętowała także Dzień Kobiet w Radomiu  Uczniowie zwiedzili wystawę przyrodniczą w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Dowiedzieli się, że wiele milionów lat temu tereny powiatu radomskiego były zalane wodą, a później pojawiły się dinozaury, których ślady zostały odnalezione w okolicach Wierzbicy i Iłży. Piątoklasiści z dużym zaciekawieniem  oglądali również ptaki drapieżne oraz kolekcję owadów, gdyż była to wystawa interaktywna i w komputerze mogli odszukać konkretne zwierzę i posłuchać jego odgłosów. Później uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych, w czasie których bardzo sprawnie wykonali swoje ulubione zwierzę. Na zakończenie wyjątkowego dnia wszyscy świetnie się bawili w parku trampolin.

8 marca wyjątkowo radośnie  spędziły także dzieci z oddziału przedszkolnego. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy  z grupy „0” składali życzenia dziewczynkom i swojej Pani. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Z  okazji tego sympatycznego święta odbyła się również wycieczka do Radomia na wystawę  gigantycznych klocków lego.

 

 

 

 

 

 

 

 


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127