6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie…

Na dworze aura raczej jesienna, śniegu brak, ale świąteczny klimat zagościł na dobre w murach naszej szkoły. A wszystko za sprawą niezwykłego gościa świętego Mikołaja, który zgodnie z tradycją w dniu 6 grudnia 2018r razem z wesołymi Śnieżynkami odwiedził uczniów i nauczycieli, wprowadzając  wszystkich w świąteczny nastrój.  Dotarł on do nas z workiem pełnym słodkości, co uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Było dużo radości. Szczególnie niecierpliwie odczekały go maluchy. A gdy wreszcie wszedł do sali na buziach dzieci pojawiły się uśmiechy, które  potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i jego magiczną moc. Zanim jednak Mikołaj przystąpił do rozdawania prezentów, rozmawiał z maluchami i słuchał specjalnie dla niego przygotowanych wierszy i okolicznościowej piosenki. Wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci moment – rozdawanie prezentów!. Na zakończenie zachwyceni fani św. Mikołaja pozowali do wspólnych zdjęć i dziękowali mu za odwiedziny. Wizyta Mikołaja minęło w bardzo miłej atmosferze, a zrobione zdjęcia będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Na przybycie Mikołaja z niecierpliwością czekali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także ci troszkę starsi, a nawet najstarsi. W tym wyjątkowym dniu wszystkie klasy postarały się o „mikołajowe” emblematy i ubiory, chcąc w ten sposób przypomnieć Mikołajowi, że również czekają na upominki. Mikołaj nie mógł więc o nich zapomnieć i sięgając do swego magicznego worka  każdego obdarował słodkim podarunkiem.  Dobroduszny staruszek nie zapomniał także o dyrekcji, nauczycielach i innych pracownikach szkoły, częstując ich słodkościami, co jest dowodem na to, że przez cały rok wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Wizyta Św. Mikołaja przypomniała mam o tym, jak ważna jest wzajemna życzliwość i jaką radość niesie obdarowywanie innych drobnymi prezentami i uśmiechem. Miejmy nadzieję, że zachowanie uczniów będzie wzorowe i w przyszłym roku Mikołaj także nie zapomni o naszej szkole.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127