Uczeń naszej szkoły wygrał gminny konkurs historyczny…

W ramach gminnych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i powrotu Polski na mapy Europy w Publicznej Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach  23 listopada 2018 roku zorganizowany został  Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Nasza Niepodległa”. W zmaganiach młodych historyków, przeprowadzonych na zasadach turnieju „1 z 6”, wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Kowala.  Naszą szkołę reprezentował Adam Morton z klasy VIII a., który wykazał się rozległą wiedzą historyczną nt. dążeń i walki Polaków o odzyskanie niepodległości, co ostatecznie pozwoliło mu zająć I miejsce.

Organizatorzy postarali się o wysoki poziom merytoryczny i sprawną organizację konkursu, który pokazał, że historia może być dobrą zabawą  i wcale nie musi być nudna.  Jego  głównymi celami, oprócz uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, było rozwijanie świadomości historycznej oraz wzbudzanie uczuć patriotycznych i promowanie wśród młodzieży zagadnień związanych z historią ziem polskich w XIX wieku i na początku wieku XX.  Uczestniczący w historycznym turnieju  uczniowie  okazali się świetnie przygotowani i rywalizacja była wyrównana. Tym bardziej pierwsze miejsce Adama ucieszyło szczególnie opiekunki, które czuwały nad jego przygotowaniem: p. Joannę Kutkowską i p. Elżbietę Tyczyńską – Zygarek.  Laureaci  otrzymali z rąk dyrektora szkoły Arkadiusza Bazydło pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.  Uśmiechnięci, zadowoleni uczniowie oraz  ich opiekunowie stanowią dowód na to, iż konkurs okazał się bardzo dobrym pomysłem na promocję tematyki historycznej wśród młodzieży.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127