Śpiewająco oddali hołd Niepodległej…

Za nami kolejne wydarzenie, którego głównym celem było uczczenie  100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 31 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach odbył się Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Z Pieśnią na ustach”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Organizatorzy koncertu położyli nacisk na popularyzację wśród dzieci i młodzieży dawnej i współczesnej pieśni patriotycznej, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej, a także inspirowanie zainteresowań problematyką pieśni i piosenki patriotycznej, a tym samym poszukiwaniem jej źródeł przez młode pokolenie.  Naszą szkołę w kategorii klas młodszych reprezentowali uczniowie klasy IIa: Magda Chełmińska, Alicja Sawczuk, Nadia Skoczylas oraz Piotr Grymuła, natomiast w kategorii dzieci starszych  reprezentantką szkoły była Weronika Farbiś z klasy 5 c. Poziom konkursu był bardzo wysoki, przed jury zaprezentowali się soliści, zespoły, chóry oraz instrumentaliści z każdej ze szkół z naszej gminy. Na najwyższym stopniu podium w pierwszej kategorii wiekowej stanęła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Mazowszanach, wykonując pieśń pt. „Biały krzyż”, zaś pierwsze miejsce wśród starszych uczniów wyśpiewali przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Parznicach, śpiewając z podziałem na głosy pieśń pt. „Polonez”.  Nasi reprezentanci mimo, że nie stanęli wśród nagrodzonych, zaprezentowali szkołę z jak najlepszej strony i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczniowie śpiewająco oddali hołd  Niepodległej.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127