Zabawa i nauka w Akademii Robotyki LEGO

RoboCAMP to przygotowany przez psychologów i inżynierów nowatorski trening twórczości, oparty na wykorzystaniu klocków LEGO i nauk ścisłych w rozwoju kreatywności u dzieci. W dniu  28.09.2018r. dzieci z grupy 0a na takich zajęciach robotyki mogły poznać tajniki robotyki i programowania,  wykorzystując niezwykłe możliwości zestawów klocków LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms EV3.

Na zajęcia robotyki do Akademii Robotyki Lego w Radomiu dzieci  wybrały się z wychowawcą p. Małgorzatą Gębską-Orzechowską i p. psycholog Iwoną Więckowską. Największym wyzwaniem dla zerówkowiczów były oryginalne konstrukcje z klocków LEGO, które pozwalały na zgłębianie konkretnych problemów technicznych i poznawanie działania modelu prawdziwego mechanizmu.  Znane i lubiane przez dzieci klocki LEGO zyskały ogromną popularność także wśród pedagogów, a nawet profesjonalnych robotyków i nauczycieli akademickich z całego świata. Ich szczególną zaletą jest połączenie tradycyjnych elementów LEGO z nowoczesnymi czujnikami i silnikami, których montaż i programowanie przy pomocy komputerów stanowi dla dzieci wspaniałą zabawę.

Wycieczka maluchów do Akademii Robotyki dostarczyła wielu wrażeń i było bardzo pouczająca, bo nauka przez zabawę jest przyjemna i skuteczna, a co najważniejsze pokazuje, że zdobywanie wiedzy to pasjonująca przygoda.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127