Sprzątanie Świata – happening ekologiczny

W tym roku obchodzimy jubileuszową- 25 akcję „Sprzątanie Świata- Polska 2018”. Tegoroczne hasło to: „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”. Tym razem celem działań było promowanie selektywnej zbiórki odpadów, do czego aktywnie włączyli się wolontariusze – ekolodzy z naszej szkoły razem z opiekunką p. Iwoną Stefańską – Stanik. 

Akcja ” Sprzątanie świata” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. W tegorocznej edycji wolontariusze w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej zwracali szczególną uwagę na segregację odpadów. To bardzo ważny problem  ze względu na lepsze wykorzystanie zasobów, poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Nasza szkoła włączyła się do tej akcji poprzez wprowadzenie od tego roku szkolnego segregacji odpadów do specjalnie przygotowanych pojemników, które znajdują się na wszystkich korytarzach budynku. Natomiast uczniowie klasy 7a, celem nagłośnienia problemu segregacji odpadów, zorganizowali w dniu 21 września happening ekologiczny, podczas którego przypominali wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i mieszkańcom Kowali o zasadach segregacji odpadów i korzyściach, jakie mamy z recyklingu surowców wtórnych.

 


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127