WITAJ SZKOŁO! POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2018/2019.

Wakacje się kończą, czas na szkołę!

3 września 2018r uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny. Wielu z nich przybyło z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.  Przed oficjalną inauguracją roku szkolnego  tradycyjnie uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we  Mszy Świętej w kościele parafialnym w Kowali. O godzinie 9.15 na sali gimnastycznej w PSP w Kowali 363 uczniów z 19. oddziałów oficjalne rozpoczęło rok szkolny 2018/2019.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewano hymn państwowy i złożono kwiaty w kąciku Patrona. Następnie dyrektor szkoły Małgorzata Konieczna przywitała po wakacyjnej przerwie wszystkich uczniów, nauczycieli oraz gości: proboszcza ks. Piotra Borciucha, zastępcę wójta Dariusza  Bulskiego , radnego Mieczysława Gębskiego, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Jolantę Stanik, przewodniczącą Rady Rodziców Sabinę Włoskowicz. Szczególnie serdeczne słowa powitania skierowała do grupy zerówkowiczów i pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z nauką.

Podczas inauguracji roku szkolnego dyrektor szkoły poinformowała o zmianach organizacyjnych, przedstawiła wychowawców klas i nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym będą czuwali nad procesami edukacyjnymi. Zwróciła także uwagę, że kolejny rok szkolny stawia przed całą społecznością szkolną nowe wyzwania. W tym roku dużo uwagi poświęcimy obchodom stulecia niepodległości. Ważny też będzie rozwój kompetencji kluczowych w tym cyfrowych uczniów i bezpieczeństwo w sieci. Nowy rok szkolny to też kolejny rok wdrażania zmian w systemie oświaty i związanych z tym nowości – jak chociażby egzamin ósmoklasisty.

Po wystąpieniu dyrektora szkoły słowa do uczniów, nauczycieli oraz rodziców skierowali goście. Zastępca wójta Dariusz Bulski życzył uczniom samych sukcesów w nauce, a radny Mieczysław Gębski obiecał wsparcie w rozwoju bazy szkoły.

Na zakończenie spotkania odśpiewano pieśń szkoły, a gdy zabrzmiał pierwszy dzwonek uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom wiele sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkole, a nauczycielom i rodzicom satysfakcji i zadowolenia ze współpracy z dziećmi i młodzieżą .

 


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127