V Gala Prymus Gminy Kowala za nami…

20 czerwca 2018 roku odbyła się V  Gala Prymus Gminy Kowala. Gospodarzem uroczystości była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kończycach- Kolonii.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII B Martyna Gomuła. Tradycyjne w programie W programie gali znalazło się  spotkanie z gościem specjalnym, którym w tym roku była  Pani Elżbieta Siek, absolwentka Szkoły Podstawowej w Kończycach Kolonii , a obecnie dr nauk ekonomicznych, pracownik Katedry Biznesu i Finansów Międzynarodowych na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym w Radomiu. Dodatkowa atrakcją była wystawa numizmatyczna zorganizowana przez Pana Tomasza Różyckiego, członka Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego poświęcona wizerunkowi orła na polskich monetach na przestrzeni wieków. Najważniejszym momentem gali było wręczenie najlepszym uczniom w gminie Statuetki Prymus Gminy Kowala, które prymusom wręczył zastępca wójta gminy Pana Dariusza Bulskiego. Wyróżnieni uczniowie, wśród których była uczennica naszej szkoły Martyna Gomuła z klasy VIIb,  otrzymali także nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kowala, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu oraz Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala. Miłą niespodzianka dla uczniów były tablety zasponsorowane przez pana Łukasza Chruślaka, miejscowego przedsiębiorcę.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127