Występy szkolnego zespołu cheerleaderek…

Cheerleading  to forma aktywności,  która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Łączy ona  elementy tańca z gimnastyką i ćwiczeniami rozciągającymi, a wszystko to z wykorzystaniem różnokolorowych, puszystych pomponów. Taka grupa, dzięki inicjatywie samych uczniów,  działa w naszej szkole, a jej występy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dziewczęta zaprezentowały się między innymi podczas turniejów sportowych rozgrywanych w naszej szkole, na festynie rodzinnym, a ostatnio także na festynach środowiskowych organizowanych na terenie naszej gminy.  

Pod koniec zeszłego roku szkolnego z inicjatywy uczennic PSP w Kowali  przeprowadzony został nabór do szkolnego zespołu cheerleaderek. W październiku 2017r pojawiła się kolejna szansa. Dzięki projektowi sfinansowanemu ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozpoczęły się zajęcia prowadzone przez profesjonalną instruktorkę  p. Ewę Arczewską. Koordynator projektu i opiekun grupy p. Iwona Więckowska zadbała o właściwą organizuję treningów i zabezpieczyła inne potrzeby, jak chociażby zakup pomponów czy strojów dla członków zespołu.  Aktualnie grupa przyjęła nazwę „Black Angels”.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127