Szkolny Klub Europejski „EUROKOWALA” w Warszawie.

Szkolny Klub Europejski EUROKOWALA współpracuje z Polską Fundacją im. Roberta Schumana w Warszawie, która w 12 maja 2018 zorganizowała XXV Spotkania Europejskie. W europejskiej majówce wzięli udział członkowie SKE z kl. IV-VII wraz z opiekunami: p. A. Rozwadowską,  A. Gaca i  I. Stefańską-Stanik. Głównym punktem przyjazdu do Warszawy był udział w Paradzie Schumana oraz spotkania w Miasteczku Schumana.

Zbiórka uczestników parady odbyła się na Krakowskim Przedmieściu w samo południe. Najpierw został odśpiewany hymn Polski a później hymn UE „Oda do radości”. Następnie młodzi Europejczycy przeszliśmy ulicami Moliera, Senatorską i Miodową, aby wrócić na Krakowskie Przedmieście do Miasteczka Schumana. Tam członkowie SKE brali udział w licznych konkursach, uczyli się tańców narodowych, robili zdjęcia w fotobudce. Wszyscy zostali obdarowani ulotkami, książkami o tematyce UE, a ponad to biorąc udział w różnych konkursach można było wygrać, np. kubek,  mapę UE, torbę itp. Miłym wydarzeniem było również spotkanie wolontariusza z Holandii  –  Paula van Vliet’a, który w grudniu 2017r. prowadził zajęcia w naszej szkole.

Udział w XXV Spotkaniach Europejskich był bardzo ciekawym doświadczeniem, gdyż uczniowie z Kowali mieli okazję poznać inne szkolne kluby europejskie, sprawdzić swoją znajomość j. angielskiego oraz spotkać osoby znane z życia publicznego. SKE EUROKOWALA za rok na pewno Dzień Europy będzie świętować w ten sam radosny sposób.

 


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127