Ortograficzne zmagania w Kończycach Kolonii

Już po raz XIV  13.03. 2018r Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orla Białego zorganizowała Gminny Konkurs  Ortograficzny dla uczniów klas młodszych. Tegoroczna edycja była dla nas bardzo udana. Tekst dyktanda oraz inne zadania nie sprawiły naszym uczniom większej trudności. Sprawnie pokonali ortograficzne przeszkody. W kategorii klas II uczennica Gabriela Szpak uzyskała tytuł  Mistrza Ortografii, zaś uczestniczący w konkursie przedstawiciele klas III Julia Tuszyńska, Łukomski Mikołaj, Marcel Grzyb wywalczyli III miejsce.

Konkurs ortograficzny przebiegał pod hasłem „KTO TY JESTEŚ, POLAK MAŁY!” i wpisał się w gminne obchody 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Całość konkursu uświetniła krótka część artystyczna o charakterze patriotycznym. Przed wspólnym odśpiewaniem hymnu szkolnego dyrektor szkoły  Anna Lachowicz przypomniała gościom i uczestnikom konkursu, że szkoła w Kończycach Kolonii na swojego patrona wybrała Orła Białego, który od stuleci jest godłem Polski. Na zakończenie dyplomy najlepszym znawcom ortograficznych zasad wręczyli  zastępca wójta Dariusz Bulski oraz dyrektor szkoły Anna Lachowicz.  Uczniom naszej szkoły, którzy godnie i z powodzeniem reprezentowali ją na konkursie ortograficznym gratulujemy.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127