W baśniowej krainie – inscenizacja baśni „Śpiąca królewna”

Klasy IVa i IVb na lekcjach języka polskiego przygotowały inscenizację baśni pt. „Śpiąca królewna”. Występ miał miejsce 8 lutego, a widzami byli uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami, pani dyrektor oraz rodzice czwartoklasistów. Dla uczniów klas czwartych było to podsumowanie pracy nad cyklem baśni jako lektury obowiązkowej. Scenariusz przedstawienia został specjalnie dostosowany do każdej klasy, aby odtwórcami ról bohaterów baśni byli wszyscy uczniowie.

Mocną stroną inscenizacji była muzyka, która potęgowała grozę sytuacji i wprowadzała aurę tajemniczości. Dźwięki przerażającej muzyki, towarzyszące pojawieniu się złej wróżki, spowodowały ciszę wśród najmłodszej publiczności. Natomiast radosna muzyka na zakończenie występu oddawała weselny klimat  na ślubie księcia i śpiącej królewny. Po występie  aktorzy otrzymali duże brawa, a następnie opowiadali o przygotowaniach do roli, zwierzali się z czym mieli największe problemy. Dla jednych najtrudniej było nauczyć się tekstu na pamięć, a inni uczniowie podkreślali, że  największą trudnością było zapamiętać, kiedy mają wyjść na scenę. Odtwórca roli księcia wyznał, że najtrudniejszym momentem było dla niego pocałowanie królewny, gdyż musiał pokonać ogromną tremę.

Pani dyrektor bardzo pochwaliła oba występy czwartoklasistów i zwróciła uwagę na duży wkład pracy poświęcony na  przygotowanie kostiumów i dekoracji. Wyraziła również nadzieję, że to nie ostatni występ, a podczas kolejnych młodzi aktorzy będą pozbywać się tremy i rozwijać swoje talenty aktorskie.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127