„Rzucam i czytam” po raz kolejny…

W tym roku jednym z priorytetowych zadań w naszej szkole jest promowanie czytelnictwa i czytania, a to za sprawą realizowanego w naszej gminie wspólnie z MSCDN w Radomiu projektu „Promujemy czytanie”.  Podejmowane  przez nas działania mają na celu wdrażanie dzieci i młodzież do częstych i samodzielnych kontaktów z książką. Dzięki różnorodnym działaniom chcemy pokazać, że czytanie może być pouczającym i wzruszającym doświadczeniem wzbogacającym wiedzę,  budującym system wartości i kształtującym świat dziecięcej wyobraźni.  Jednym z takich działań jest akcja czytelnicza „Rzucam i czytam” .  Ta niecodzienna akcja po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole w piątek  5 stycznia 2018r. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na sygnał dzwonka o godzinie 9.00 nauczyciele przerwali prowadzenie zajęć i każdy z nich przez 10 minut czytał fragment wybranej przez siebie lektury.  Akcja bardzo spodobała się młodym czytelnikom, niektórzy już zadeklarowali, że sięgną po książkę, której fragment usłyszeli w czasie lekcji. Życzymy więc wszystkim ciekawej lektury!

 


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127