Z sercem na dłoni kolędowali na rzecz misji…

W naszej szkole jest żywa tradycja Kolędników misyjnych, którzy od kilku lat poprzez śpiew kolęd, krótkie inscenizacje i zbieranie ofiar pieniężnych wspierają swoich rówieśników z różnych krajów. Przedsięwzięcie prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Także w tym roku grupa uczniów naszej szkoły w wielobarwnych strojach, ze śpiewem rozpoczęła kolędowanie po Kowali na rzecz misji. To radosne wędrowanie poprzedziły wielogodzinne przygotowania pod okiem s. Aliny Wandy Niebrzydowskiej opiekunki szkolnego koła misyjnego. Dzięki temu dzieci odegrały swoje role najlepiej jak potrafiły. „Dobrą nowinę” mali kolędnicy zanieśli panu Wójtowi i pracownikom Urzędu Gminy, Biblioteki Publicznej, Ośrodka Zdrowia, GOPS w Kowali.  Ze śpiewem kolęd i życzeniami wędrowali po Kowali,  spotykając się z życzliwym przyjęciem mieszkańców i właścicieli lokalnych sklepów.  Tym samym stali się misjonarzami, przypominającymi o potrzebach milionów dzieci cierpiących strach, biedę, niedostatek i głód. Jako pamiątkę swoich odwiedzin Kolędnicy zostawiali obrazek w postaci otwartych dłoni. Symbol ten nawiązuje do gestu przekazywania znaku pokoju i gotowości do braterskiej pomocy. Wizyta Kolędników Misyjnych sprawiła wiele radości zarówno odwiedzanym, jak i dzieciom, które z wielkim zapałem przygotowały tę akcję.  Wszyscy, których spotkali na swojej kolędniczej drodze hojnie odpowiedzieli na prośbę : „A kto serce dla misji ma, do skarbonki grosik da” , wrzucając „grosiki”, które zostaną przesłane na potrzeby misji. Wszystkim, którzy przyjęli naszych małych kolędników i złożyli ofiary na misje, niech Bóg wynagradza zdrowiem, błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.  Dyrekcja szkoły i s. Alina składają również serdeczne podziękowania rodzicom za chętne wyrażenie zgody na udział w kolędowaniu przez ich pociechy.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127