Uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości…

Święto Niepodległości obchodziliśmy w dniu 14 listopada 2017r., tuż po ogólnopolskich obchodach 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wyjątkową atmosferę tego dnia podkreślał strój galowy, a także przygotowane w tym dniu patriotyczne lekcje, akademia oraz  turniej wiedzy historycznej dla kl. 4 – 7. 

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie uczestniczyli w ciekawych lekcjach o patriotyzmie, wykonywali prace plastyczne i przygotowywali szkolną akademię… A wszystko po to,  aby radośnie przeżyć rocznicę jednego z najważniejszych polskich świąt narodowych. Uczniowie klas młodszych z tej okazji nauczyli się wierszy i piosenek, których motywem przewodnim była ojczyzna. Obejrzały także film „Polak Mały”, który przybliżył im znaczenie symboli narodowych. Chętne maluchy uczestniczyły w klasowych konkursach i quizach o Polsce, wykazując się ogromną wiedzą i  umiejętnościami. Lekcje ubarwione zostały pracami plastycznymi.
Klasy IV -VII brały udział w szkolnym turnieju „Jak wielkim polskim patriotą jesteś? Drużyny  wszystkich klas wykazały  się znajomością historii naszego kraju sprzed niemal wieku. Uroczystość  została przygotowana przez klasy VI pod kierunkiem p. Beaty Wójcik , p. Iwony Stefańskiej-Stanik i nauczyciela muzyki p.Andrzeja Krzyczkowskiego. Podniosłą atmosferę tego spotkania budowała pięknie recytowana poezja patriotyczna, pieśni nawiązujące do wydarzeń, które po 123 latach niewoli zagrzewały żołnierzy do walki o niepodległość oraz wystawa prac plastycznych o tematyce patriotycznej wykonanych przez uczniów.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127