Wizyta gości z Policji i Straży Pożarnej …

Bezpieczeństwo każdego ucznia jest w naszej szkole sprawą priorytetową, dlatego  co roku w ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem organizowane są spotkania dzieci i młodzieży naszej szkoły z przedstawicielami Policji  i Straży Pożarnej. Wprawdzie prawie wszyscy nasi uczniowie wiedzą, jak zachować się na drodze, czy obchodzić z ogniem, ale prelekcji na ten temat nigdy dosyć, tym bardziej kiedy prowadzone są przez profesjonalistów, jak to miało miejsce w tym roku.

W dniu 20. 10. 2017 r. odwiedzili nas starszy sierżant Renata Gawryś z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Spotkanie zostały podzielone na dwa bloki: dla klas I-III oraz IV-VI. Goście przypomnieli  zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, poruszania się po drogach dla pieszych i rowerzystów oraz odpowiedniego oznakowania swojego ubioru w elementy odblaskowe po zmroku. Praktycznie zaprezentowano także  tematy związane z pierwszą pomocą.  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały wiele pytań. Z pewnością zajęcia przeprowadzone przez naszych gości z Policji i Straży Pożarnej przyczyniają się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127