„Szlaban na ryzyko” kampania społeczna…

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”  prowadzona jest przez PKP Polskie linie Kolejowe od 2005 roku. Jej celem jest zmiana postawy społecznej oraz eliminowanie niewłaściwych zachowań wśród wszystkich użytkowników przejazdów, takich jak: lekceważenie znaku STOP, przejazd slalomem pomiędzy zamkniętymi półrogatkami, niezachowanie ostrożności itp.. O tym jak ważna jest edukacja młodych ludzi  w tym zakresie świadczy fakt, że wciąż aż 98% kolizji to skutek ignorowania znaków drogowych, czerwonych świateł i omijania rogatek. Uczniowie naszej szkoły, którzy na co dzień mają do czynienia z przekraczaniem przejazdów kolejowych  w drodze do szkoły i ze szkoły, po raz pierwszy uczestniczyli w tym projekcie.

W czwartkowy poranek 11.10.2017r. klasy IV – VI spotkały się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe na bardzo pouczającej i interesującej prelekcji dotyczącej  kształtowania właściwych zachowań i podnoszenia świadomości społecznej o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Młodzież obejrzała interaktywne prezentacje i filmy dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. W trakcie spotkania prelegenci  w atrakcyjny sposób utrwalili znajomości znaków drogowych i kolejowych, rodzajów przejazdów kolejowych i uświadamiali  konieczność respektowania przepisów dotyczących ruchu drogowego i kolejowego. Jest to nasza wspólna sprawa i jesteśmy przekonani, że to spotkanie skutecznie odwiedzie niektórych młodych ludzi od skracania sobie drogi, bądź wędrówek przez tory. Rozsadek i myślenie w takich przypadkach jest na wagę życia, o czym przekonywali nasi goście.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali broszury informacyjne, książeczki edukacyjne z płytą CD, długopisy i inne gadżety, które mają przypominać użytkownikom ruchu drogowo-kolejowego o zachowaniu zasady bezpieczeństwa wokół torów i na przejazdach.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127