Świetlicowa akcja BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY.

Gdy zamierzasz przejść przez ulicę

Na chodniku przystań bokiem,

Popatrz w lewo bystrym okiem.

Skieruj w prawo wzrok sokoli,

Znów na lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna – więc swobodnie

Mogą przez nią przejść przechodnie.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w zajęciach z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły”. Obok filmów edukacyjnych brały udział w zajęciach praktycznych i  konkursie dla klas młodszych, a starsi uczestniczyli w w specjalnie dla nich przygotowanym quizie o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.W ramach poszerzania wiedzy o bezpieczeństwie zostały wyświetlone filmy edukacyjne z serii ,,Najniebezpieczniejsze drogi do szkoły”. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali je i komentowali drogę do szkoły oraz warunki edukacyjne dzieci z Etiopii, Syberii, Papui i Nowej Gwinei. Filmy przedstawiały warunki życia i edukacji dzieci, które pomimo 30 stopniowego mrozu, pieszo przemierzanych codziennie kilometrów dróg i niebezpiecznych zwierząt podejmowały trud i maszerowały do szkoły, wiedząc że dzięki temu mogą zdobyć wykształcenie. Nasze świetliki z przejęciem komentowały i porównywały swoje warunki edukacji oraz drogę do szkoły z sytuacją rówieśników w innych krajach. Dzieci na zajęciach świetlicowych zapoznały się również z materiałem edukacyjnym pt. ,,Bezpieczna droga z radami SpangeBoba” – filmem, który kończył się sprawdzianem wiadomości. Wszyscy poradzili sobie doskonale i zdali sprawdzian ze znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Świetliki z klasy 1a przygotowały makietę szkoły  i skrzyżowania. Doskonale poradziły sobie z umieszczeniem odpowiednich znaków drogowych na makiecie. Dzieci z klasy 1b oraz 2 rywalizowały w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie, który zakończył się remisem. Na podsumowanie tematu dla klas starszych uczęszczających na świetlicę zorganizowany został quiz dotyczący bezpieczeństwa na drodze oraz znajomości znaków drogowych. Wszystkie grupy poradziły sobie świetnie z krzyżówką oraz dokładnym odwzorowaniu znaków drogowych.

Teraz możemy być pewni, że każdy świetliczak doskonale zadba o swoje bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły, jeżeli będzie przestrzegał poznanych na zajęciach zasad.


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127