Zwiedzanie Warszawy – wycieczka klas szóstych…

Głównym punktem programu wycieczki klas szóstych do stolicy było zwiedzanie „starej” Warszawy, ale także inne miejsca okazały się bardzo atrakcyjne – tak przynajmniej uważają ci, którzy  20 września 2017r. wraz z wychowawczyniami wyjechali do legendarnego grodu Warsa i Sawy i warszawskiej Syrenki.

Zwiedzanie Warszawy szóstoklasiści rozpoczęli od wizyty na Lotnisku Chopina. Grupa obejrzała  halę odlotów, potem podziwiała główny port lotniczy w Polsce z tarasu widokowego. Potem wycieczkowicze udali się na  zwiedzanie „Niewidzialnej Wystawy”, która wbrew pozorom naprawdę „otwiera oczy”. Kolejnym punktem było zwiedzanie stolicy. Na Starym Mieście, przy Kolumnie  Zygmunta III Wazy, uczniowie spotkali się z panią przewodnik, która opowiedziała o historii stolicy.  Razem wyruszyli na spacer uliczkami Starego Miasta, na Rynek , pod pomnik warszawskiej Syrenki, a następnie na Górę Gnojną. Ogromne wrażenie wywarł na uczestnikach wycieczki  Pomnik Małego Powstańca upamiętniający wszystkie dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim latem 1944 roku. Na pamiątkowej tablicy wyryte są słowa znanej pieśni powstańczej: „Warszawskie dzieci pójdziemy w bój, za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew”. Była to niezwykle poruszająca lekcja historii. Na Placu Piłsudskiego udało się zobaczyć zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Na trasie wycieczki nie zabrakło wizyty pod Pałacem Prezydenckim i spaceru Krakowskim Przedmieściem. Z tarasu na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki wszyscy podziwiali panoramę stolicy. Prawdziwą gratką dla miłośników sportu okazała się ostatnia atrakcja tej wycieczki– Stadion Narodowy.   Jest wśród uczniów naszej szkoły wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Trybuny, szatnia piłkarska, pomeczowa sala konferencjna i ogrom tego obiektu robią naprawdę wrażenie!

Wszystkich atrakcji i zabytków Warszawy nie udało się zaliczyć w ciągu jednego dnia. Jeszcze pewnie nieraz będziemy tu wracać. Mimo to wycieczka była niezwykle udana i przekonała nas, że podróże naprawdę mogą kształcić.

 


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127